Úvod |  Kontakt administrátor |  Mapa Slovenska - ubytovanie |  Turistická mapa Slovenska
  Typ ubytovania
  Kraj
  Okres
  Región
  Oblasť
    Ubytovanie Bešeňová
    Ubytovanie Bobrovec
    Ubytovanie Bodice
    Ubytovanie Demänovská Dolina
    Ubytovanie Dolný Kubín
    Ubytovanie Habovka
    Ubytovanie Ivachnová
    Ubytovanie Liptovská Sielnica
    Ubytovanie Liptovská Štiavnica
    Ubytovanie Liptovská Teplá
    Ubytovanie Liptovské Sliače
    Ubytovanie Liptovský Ján

ubytovanie heviz


   späť na úvod [cenník] [kontakt]

  VilaAjka Bešeňová (Penzión) - ubytovanie Bešeňová


ubytovanie Bešeňová VilaAjka Bešeňová (Penzión)

 
Popis zariadenia Cenník Kontakt
ubytovanie pomlcka
Vila Ajka ** sa nachádza v obci Bešeňová len 50 metrov od Thermal Parku Gino Paradise Bešeňová. Vila Ajka ** ponúka ubytovanie s vlastným stravovaním, 24-hodinovou recepciou, záhradou a grilom. Bezdrôtové pripojenie Wi-Fi je k dispozícii vo všetkých izbách zdarma.

Každý apartmán Vila Ajky ** má vlastný televízor s plochou obrazovkou, rozkladaciu pohovkou a vlastnú kúpeľňu so sprchovacím kútom.V objekte je k dispozícii úschovňa batožiny, úschovňa lyží a detské ihrisko. V blízkom okolí si môžete vychutnávať šport, relax a zábavu, vrátane kúpania, turistiky, lyžovania, cykloturistiky, rybárčenia a mnoho ďalších. Vila Ajka ** tiež ponúka bezplatné parkovanie vo dvore.

Ak radi navštevujete okolie, môžete navštíviť archeoskanzen Havránok, ktorý je 4,2 km od hotela, kúpele Lúčky 8 km, lyžiarske stredisko Malinô Brdo 14,5 km, Demänovská ľadová jaskyňa 23 km.Hlavnou atrakciou v blízkosti je termálne kúpalisko Gino Paradise Bešeňová s celoročnou prevádzkou. Gino Paradise je vybudovaný na báze horúcich prameňov termálnych vôd, ktoré vyvierajú z hĺbky 1987 metrov s teplotou 60,5°C.Medzi vyhľadávané kúpaliská na Liptove neodmysliteľne patrí Aquapark Tatralandia pri Liptovskom Mikuláši. Termálne bazény, vitálny svet, veľké množstvo toboganov a šmýkačiek neobíde žiadna rodina s deťmi.V letných mesiacoch patrí vodná nádrž Liptovská Mara k významným rekreačným strediskám, od penzionu je vzdialená len 4 km. Sú tu možnosti kúpania, surfovania, jachtingu, škola windsurfingu, člnkovanie, vodné bicyklovanie, minigolf, rybárčenie, plavba vyhliadkovou loďou Liptov (80 miest).Odporúčame navštíviť :

Oravský hrad sa nachádza 40 km od Bešeňovej, z Ružomberka smerom na Dolný Kubín do Oravského podzámku. Patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska, v priestoroch sa v súčasnosti nachádzajú expozície Oravského múzea P. O. Hviezdoslava - historická, etnografická a prírodovedná.

Každému návštevníkovi odporúčame navštíviť jaskyne v Demänovskej doline - Demänovskú jaskyňu slobody a Demänovskú ľadovú jaskyňu. Demänovská dolina sa nachádza 25km od Bešeňovej, v blízkosti mesta Liptovský Mikuláš.

Neďaleko od Bešeňovej (len 1,5 km východne) sa nachádza na vŕšku Úložisko pri vodnej nádrži Liptovská Mara archeologické múzeum v prírode Liptovská Mara-Havránok. Našlo sa tu sídlisko z mladšej doby železnej (300-100 pred n.l.).


Turistika

Severozápadne od Bešeňovej sa nachádza pohorie Chočské vrchy. Jeho dominantou je do diaľky sa týčiaci Veľký Choč (1611m). Z vrcholu Choča je vynikajúci kruhový výhľad, výstup trvá v závislosti od trasy cca 3 hodiny. Jeho vrchol je porastený kosodrevinou, od Valaskej Dubovej má mierne stúpajúci tvar, kým zo severu a od Lúčiek je v príkrom zráze.

Kvačianska dolina spolu s Prosieckou dolinou tvorí dvojicu krásnych a veľmi navštevovaných dolín v masíve Chočských vrchov. Svahy doliny sú okrem brál a skalných stien pokryté lesmi, ktoré pre svoju nedostupnosť neboli nikdy intenzívnejšie hospodársky využívané.

Doporučujeme podniknúť výlety do Nízkych Tatier, ktoré poskytujú ideálne možnosti pre letnú i zimnú turistiku a šport. Nádherná scenéria sa naskytne pri výstupe na jeden z najvyšších končiarov Nízkych Tatier na Chopok.


Zimné športy

Stredisko Skipark Ružomberok je vzdialené od Bešeňovej 12 km. Rozprestiera sa na úbočiach Veľkej Fatry nad mestom Ružomberok v nadmorskej výške 545 až 1209 m.n.m. Od centra mesta je vzdialené asi 2 km. Vstupnou bránou do strediska je Hrabovo, odkiaľ vedie lanová dráha na Malinô Brdo.Stredisko Jasná Nízke Tatry je zaradené do najvyššej kategórie centier cestovného ruchu s medzinárodným významom a medzi slovenskými strediskami mu patrí 1. miesto. Stredisko je od Bešeňovej vzdialené len 25km, nachádza v prekrásnom horskom prostredí na severných a južných svahoch Chopka v Národnom parku Nízke Tatry.ubytovanie popis   Galéria

galeria VilaAjka Bešeňová
galeria VilaAjka Bešeňová
galeria VilaAjka Bešeňová
galeria VilaAjka Bešeňová
galeria VilaAjka Bešeňová   Okolité atrakcie (vzdialenosť vzdušnou čiarou od centra obce, po kliknutí sa zobrazia na mape)

 
ubytovanie Bešeňová okolie Kúpele - Bešeňová
Kúpele - Bešeňová 0.25km
ubytovanie Bešeňová okolie Havránok
Havránok 3.92km
ubytovanie Bešeňová okolie Demänovská jaskyňa slobody
Demänovská jaskyňa slobody 17.38km
ubytovanie Bešeňová okolie Vlkolínec
Vlkolínec 13.33km
ubytovanie Bešeňová okolie Prosiecka dolina
Prosiecka dolina 9.60km
ubytovanie Bešeňová okolie Aqua park Tatralandia
Aqua park Tatralandia 10.16km
ubytovanie Bešeňová okolie Demänovská Ľadová jaskyňa
Demänovská Ľadová jaskyňa 14.40km
ubytovanie Bešeňová okolie Jazierske travertíny
Jazierske travertíny 14.04km
ubytovanie Bešeňová okolie Sliačske travertíny
Sliačske travertíny 5.39km
ubytovanie Bešeňová okolie Vodopád Červené piesky
Vodopád Červené piesky 9.44km
ubytovanie Bešeňová okolie Ráztocký vodopád v Kvačianskej doline
Ráztocký vodopád v Kvačianskej doline 13.36km
ubytovanie Bešeňová okolie Vodopád na potoku Borovianka
Vodopád na potoku Borovianka 13.07km
ubytovanie Bešeňová okolie Vodný mlyn Oblazy
Vodný mlyn Oblazy 13.36km
ubytovanie Bešeňová okolie Skipark Ružomberok - Malinô Brdo
Skipark Ružomberok - Malinô Brdo 13.85km
ubytovanie Bešeňová okolie Lyžiarske stredisko Opalisko Závažná Poruba
Lyžiarske stredisko Opalisko Závažná Poruba 16.62km
ubytovanie Bešeňová okolie Prírodná termálna voda - Kalameny
Prírodná termálna voda - Kalameny 3.69km
ubytovanie Bešeňová okolie Kvačianska dolina
Kvačianska dolina 13.26km
ubytovanie Bešeňová okolie Borovica lesná strom roku 2004
Borovica lesná strom roku 2004 12.56km


Z obce Bešeňová do Bratislavy je 278 km, Košíc 190 km, Prešova 153 km, Nitry 185 km, Žiliny 79 km, Banskej Bystrice 66 km
© Copyright 2008, www.ubytovaniesr.sk nezodpovedá za obsahovú a obrázkovú časť - tieto údaje zapisuje prevádzkovateľ ubytovacieho zariadenia.
Autor: www.mapysr.sk