Úvod |  Kontakt administrátor |  Mapa Slovenska - ubytovanie |  Turistická mapa Slovenska
  Typ ubytovania
  Kraj
  Okres
  Región
  Oblasť
    Ubytovanie Čierny Balog
    Ubytovanie Klenovec
    Ubytovanie Látky
    Ubytovanie Michalová
    Ubytovanie Šoltýska

ubytovanie heviz


   späť na úvod [cenník] [kontakt]

  Chata Šopisko (Chata) - ubytovanie Klenovec


ubytovanie Klenovec Chata Šopisko (Chata)

 
Popis zariadenia Cenník Kontakt
ubytovanie pomlcka
Ak ste toho názoru, že aj na Slovensku sa dá stráviť krásna dovolenka a netreba za peknými zážitkami utekať do zahraničia, tak Vám dám tip na jedno prekrásne miesto v horskom prostredí v lone Slovenského Rudohoria. Chata Šopisko je neďaleko Čierneho Balogu (9km), 10km od Lomu nad Rimavicou a 14km od Klenovca.

Pokiaľ chcete vypadnúť z rýchleho a stresového kolotoča, ktorý nám prináša dnešná doba a trošku spomaliť v čarovnom svete ticha a romantiky, a stráviť pár pekných chvíľ v kruhu rodiny a kamarátov, nie je čo rozmýšľať. Chata Šopisko je v skratke chata v štýle „Stebou mne baví svět“ pre cca 8-15 ľudí, ale ideálne pre 8 ľudí, ktorí majú vzťah k prírode. V chate sa isto nájde miesto aj pre Vaše zvieratko.

Kúri sa drevom a v kuchyni je klasický murovaný šporák a 2 postele. V spodnej „spoločenskej izbe“ je krb a 3 postele, v podkroví ďalšie dve izby s 4 a 6 posteľami. V chate je záchod a sprcha. Chata je inak takmer bez elektriky,ktorá sa využiva len na nevyhnutné učely. Akurát sa generálkuje stará Slávia stabilák, takže v budúcnosti bude nejaký trvalý zdroj elektriny.

Na dvore chaty je studnička, veľký stôl, záhradná piecka s krbom a momentálne sa pracuje na prístrešku, ktorý zvalil 2 m sneh. Pod chatou je rybníček 5 x 8 m, takže sa dá aj okúpať. V budúci rok už bude aj klasický bazén. 80m pod rybníkom je nový kŕmelec, takže pri troške šťastia môžete pozorovať lesnú zver priamo z chaty, alebo si vyskúšať vyspať sa v sene. Dostupnosť autom je problematická, pokiaľ nemáte terénne auto. Robíme to ale tak, že autá sa nechávajú u suseda a stadiaľ sa vyvezieme hore na chatu v 1038 nadmorskej výške našim „teréniakom“ tých 6km o 400 výškových metrov vyššie. Hore sa neoplatí chodiť na dva dni .Dajú sa stadiaľ robiť prekrásne túry na Klenovský Vepor (2 hod.), Sihla–Lom nad Rimavicou (2:30 hod.) Čierny Balog 3 hod. alebo po Skorušinskej doline 2 hod.

Kto má záujem vidieť trošku iný, menej koplikovanejší svet, isto nebude ľutovať.


ubytovanie popis   Okolité atrakcie (vzdialenosť vzdušnou čiarou od centra obce, po kliknutí sa zobrazia na mape)

 
ubytovanie Klenovec okolie Malá Drienčanská jaskyňa
Malá Drienčanská jaskyňa 18.26km
ubytovanie Klenovec okolie Vodná nádrž  Teplý Vrch
Vodná nádrž Teplý Vrch 20.42km
ubytovanie Klenovec okolie Náučný chodník Drienčanský kras
Náučný chodník Drienčanský kras 18.57km
ubytovanie Klenovec okolie Lyžiarsky vlek - Kokava Línia
Lyžiarsky vlek - Kokava Línia 11.17km
ubytovanie Klenovec okolie Lyžiarske vleky - Kokava Línia
Lyžiarske vleky - Kokava Línia 11.50km
ubytovanie Klenovec okolie Slnečné hodiny v Drienčanoch
Slnečné hodiny v Drienčanoch 18.43km


Z obce Klenovec do Bratislavy je 269 km, Košíc 142 km, Prešova 159 km, Nitry 179 km, Žiliny 185 km, Banskej Bystrice 89 km
© Copyright 2008, www.ubytovaniesr.sk nezodpovedá za obsahovú a obrázkovú časť - tieto údaje zapisuje prevádzkovateľ ubytovacieho zariadenia.
Autor: www.mapysr.sk